Kapat

Xiaomi Mi 9 Explorer Edition Modelinin Özellikleri Ortaya Çıktı

Anasayfa
Teknoloji Xiaomi Mi 9 Explorer Edition Modelinin Özellikleri Ortaya Çıktı

Xiaomi firmasına yakın kaynaklarca elde edilen bilgiler sonucu Xiaomi Mi 9 Explorer Edition modelinin özellikleri ortaya çıktı.

Geçtiğimiz yıl Xiaomi Mi 8 ile birlikte Explorer Edition modeli de satışa sunulmuştu. Şeffaf kasası, ekrana entegre olan parmak izi okuyucusu ve 3 boyutlu yüz tanıma teknolojisini kullanan ilk Android akıllı telefonu olması nedeniyle Mi 8 Explorer Edition, insanlar tarafından yoğun ilgi ile karşılaşmıştı.

Xiaomi firmasının Başkanı Lin Bin, bugün Weibo hesabı üzerinden bir paylaşımda bulundu. Yapmış olduğu paylaşımda insanlara Mi 8 Explorer Edition ile aynı özelliklere sahip olan bir telefona ne kadar ödemek istediklerini sordu. Lin Bin, bu soru ile birlikte Xiaomi Mi 9 Explorer Edition modeline göz kırptı. Ayrıca bu soru ile birlikte firmanın bu yıl farklı bir fiyat politikası uygulayacağını söyleyebiliriz. Zira Xiaomi Mi 8 ile Mi 8 Explorer Edition modellerinin arasında oldukça fazla fiyat farkı bulunuyor.

Xiaomi Mi 9 Explorer Edition Modelinin Sızdırılan Teknik Özellikleri

6.4 inç büyüklüğünde AMOLED bir ekrana sahip olacak olan Xiaomi Mi 9 Explorer Edition modelinde 128 GB depolama alanı olacağı iddia ediliyor. Gücünü 7 nm üretim teknolojisine sahip Snapdragon 855 işlemcisinden alacak olan Mi 9 Explorer Edition modelinde 8 GB RAM bulunacağı belirtildi.

Mi 9 Explorer Edition modelinin arka kısmında 48 MP ana kamera, 12 MP ikinci kamera ve 3D ToF sensörü olacağı tahmin ediliyor.  3500 mAh batarya kapasiteli olacağı belirtilen cihazın Quick Charge 4 Plus isimli hızlı şarj teknolojisini destekleyeceği bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir