Kapat

Huawei’nin Beklenen Telefonu P30 Lite Olası Özellikleriyle Ortaya Çıktı

Anasayfa
Teknoloji Huawei’nin Beklenen Telefonu P30 Lite Olası Özellikleriyle Ortaya Çıktı

Son dönemlerde Apple’ı geride bırakarak akıllı telefon piyasasının önemli isimlerinden biri olmayı başarabilen, dünyanın en büyük ikinci telefon üreticisi konumuna yerleşen Huawei’nin P30 Lite isimli telefonunun olası özellikleri ortaya çıktı.

Huawei’nin bu yıl içinde çıkışını gerçekleştireceği P30 Lite, P30 ve P30 Pro’dan ziyade daha düşük özellikli, orta kademedekilere hitap eden bir sürüm olacak.

P30 Lite’dan 6” IPS LCD ekranı ve bu ekranın Full HD+ olması bekleniyor. Telefonun arkasında parmak izi okuyucu ve üç kameralı bir sistem olması bekleniyor. Kameraların 20 MP, 16 MP ve 2 MP şeklinde olabileceği söyleniyor.

Cihazın işlemcisinin Kirin 710 olması beklenirken, firmanın diğer ortama kademeyi yansıtan telefonlarıyla karşılaştırılma yapıldığında P30 Lite’ın Ram seçenekleri 6 GB’a kadar ulaşabilmesi çok da uzak bir ihtimal değil.

Huawei P30 Lite’ın plastik bir kasaya sahip olması beklenirken, telefonda küçük bir çentiğin de bulunabileceği düşünülüyor; ancak telefonun önündeki deliğin çentik değil, kamera olabileceği söyleniyor. Ön tarafında tek kamera olması beklenen P30 Lite, ince çerçeveli olarak tasarlanacağı için telefonun büyük bir ekrana sahip olacağı bekleniyor.

Huawei P30 Lite’nin çıkışının önümüzdeki ayda gerçekleşebileceği de söylenenler arasında yer alıyor. Hakkında daha fazla ayrıntıya ulaşılamayan telefonun ilk önce Çin’de piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Kaynak: https://www.androidheadlines.com/2019/01/huawei-p30-lite-android-mid-ranger-detailed-in-new-leak.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir