Kapat

Alpha & Beta İncelemesi

Anasayfa
Oyun İncelemesi Alpha & Beta İncelemesi
65% Ortalama Puan

Alpha & Beta İncelemesi

Aç gözlülük ve çıkarcılık nedeniyle Alpha ve Beta isimli iki kardeş birbirine düşman olmuş ve ölümüne meydan okumuşlardır. Oyun boyunca iki kardeşin çatışmasına tanık oluyoruz.

Grafik
%70
Ses
%60
Oynanış
%70
Eğlence
%60

Aç gözlülüğün ve çıkarcılığın kardeşleri bile birbirine düşürebileceğini anlatan Alpha & Beta, retro grafikler ile nostalji yaşatıyor.

Oyuna giriş yaptığımızda kontrollere aşina olmamız açısından oldukça önemli olan eğitim modu bizi karşılıyor. Eğitim modunda kontrolleri öğrendikten sonra hikayeye giriş yapıyoruz. Bölümleri başarıyla tamamlayabilmek için haritada yer alan bütün altınları toplamamız gerekiyor. Her ne kadar bunu söylemek kolay olsa da uygulamada bunun oldukça zor olduğunu belirtmem gerekiyor.

İki boyutlu platform türündeki Alpha & Beta’da 19 farklı düşman ve her düşmanın kendine has bir özelliği bulunuyor. Örneğin yeşil renkli canavarlar hareket edebiliyor ama ateş edemiyor, sarı renkli canavarlar ise hareket edemiyor ancak ateş edebiliyor.

Ortalama 30 saat oynanış süresi sunan Alpha & Beta’da 9 dünya ve 36 bölüm yer alıyor. Oldukça kolay oynanışa sahip olan Alpha & Beta’da çeşitli güçlendiriciler bulunuyor. Güçlendiriciler, bölümleri daha kolay geçmenize olanak sağlıyor.

Genel olarak, zorluğu nedeniyle saç baş yolduracak iki boyutlu platform oyunu arıyorsanız, Alpha & Beta’nın tam size göre olduğunu söyleyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir