Kapat

PUBG Lite’a Yeni Özellik Geldi! İşte Yeni Özelliğin Ayrıntıları

Anasayfa
Oyun Haber PUBG Lite’a Yeni Özellik Geldi! İşte Yeni Özelliğin Ayrıntıları

Tüm dünyada oldukça popüler olan battle royale türündeki PlayerUnknown’s Battlegrounds’ın ücretsiz versiyonu PUBG Lite’a güncelleme geldi. Güncelleme ile birlikte PUBG Lite’a telsiz mesajı eklendi. Ek olarak, oyunun arayüzünde ve oynanışında bazı değişiklikler yapıldı.

Telsiz mesajı özelliğini Squad ve Duo modlarında “F3” tuşuna basılı tutarak kullanılabilir. Aralarından seçim yapabileceğiniz 8 farklı mesaj bulunuyor. Oyuncuların seçtiğin mesaj, ekranın sol kısmında görüntülenerek diğer takım üyeleriyle anında paylaşılacak. Oyuncular, “Ping” ve “Düşman Görüldü” mesajını çeşitli durumlarda kullanabilecek. Bu mesajları farklı tuş ayarları ile daha hızlı kullanabilirsiniz.

“Düşman Görüldü” mesajı, gördüğünüz düşmanın konumunu hızlı bir şekilde paylaşmanızı sağlar.

Mesafeye göre mesajlar:

Yakın Mesafe: 50 M’den az

Orta Mesafe: 200 M’den az

Uzun Mesafe: 200 M veya üstü şeklindedir.

“Ping” ve “Düşman Görüldü” mesajları, 500 M’lik mesafede bulunan takım arkadaşlarına sinyaller gönderebilir. Düşmanın konumunu harita üzerinde işaretlemek ve takım arkadaşlarınızla paylaşmak için “Düşman Görüldü” mesajını kullanabilirsiniz.

“Cephane Lazım” mesajı, elinizde tuttuğunuz silahın kullandığı cephane türünü otomatik olarak görüntüler. Örneğin, elinizde M416 varken “Cephane Lazım” mesajını seçerseniz, mesajınız “5.56 mm’lik Cephane Lazım” şeklinde görüntülenir.

Kaynak: https://lite.pubg.com/tr/2019/07/18/guncelleme-notu-18-temmuz-2019/ 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir