Kapat

CS:GO Ücretsiz Oldu, Oyuna Battle Royale Modu Geldi

Anasayfa
OYUN HABER CS:GO Ücretsiz Oldu, Oyuna Battle Royale Modu Geldi

Dün itibariyle binlerce oyuncunun oynadığı CS:GO ücretsiz oldu. Bunun yanında oyuna bir de PUBG, Fortnite benzeri Battle Royale modu geldi.

CS:GO, 850 MB’lık bir güncelleme ile gelen Danger Zone (Tehlikeli Bölge) sayesinde popülaritesi gitgide artan PUBG, Fortnite gibi diğer Battle Royale oyunlarına bir savaş ilan etmiş oldu. CS:GO’nun son zamanlardaki oyuncu düşüşü de göz önünde bulundurularak akıllı bir hamle yapan Valve, oyunu ücretsiz bir hâle getirdi.

Valve, oyunu önceden satın alan oyuncuların mağduriyetini de düşünerek oyunu daha önceden satın alan oyunculara şu avantajları sundu:

  • Oyunu daha önce satın alan oyuncular, “Commemorative Loyalty Badge” adlı bir rozet kazanacaklar.
  • Oyun ücretsiz hâle geldikten sonra oynayacak kişiler, “Prime” özelliğini satın alırsa ücretsiz oynayan oyuncular ile eşleşmeyecekler. Oyunu ücretsiz hâle gelmeden önce aldıysanız da ücretsiz olarak “Prime” özelliğine sahip oluyorsunuz.
  • Oyunu daha önce satın alanlar, Souvenir MP5-SD silahına ve yeni Danger Zone kasasına sahip olacaklar.
  • Oyunu ücretsiz alan oyuncular, kendilerin de yaptığı gibi oyunu ücretsiz alan oyuncular ile aynı ortamda bulunacaklar. Prime özelliğine sahip olanlar ise de ücretsiz oyuncuların haricinde bir ortamda bulunacaklar.

(Danger Zone modunda oynanan Blacksite haritası.)

Oyuna son güncelleme ile gelen Danger Zone modu, Blacksite isimli bir haritada geçiyor. Battle Royale modu olarak gelen Danger Zone modu, diğer Battle Royale oyunlarına benzer özellikler taşıyor. Danger Zone modu için geliştiriciler, bunun sadece bir başlangıç olduğunu ve devamının da geleceğini söylüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

DAHA FAZLA GÖSTER