Kapat

Tweet Düzenleme Özelliği Nihayet Geliyor

Anasayfa
İnternet Tweet Düzenleme Özelliği Nihayet Geliyor

Twitter’ın kurucularından olan Jack Dorsey’ın yaptığı açıklama ile tweet düzenleme özelliği için yeşil ışık nihayet yandı. Twitter kullanıcıları tarafından uzun süredir beklenen özelliğin nasıl işleyeceği konusunda kimsenin kesin bir fikri yok ancak Jack Dorsey yaptığı açıklamada bu özelliğin nasıl işleyeceği konusunda ufak tefek ipuçlarına yer verdi.

Joe Rogan’ın yayınında yer alan Jack Dorsey, tweet gönderildikten sonra kullanıcılara değişiklik yapabilmeleri için 5 ila 30 saniye arasında bir süre vermeyi planladıklarını söyledi; ancak Twitter kullanıcılarının bu özelliği art niyetle kullanmalarının engellenmesi için de birkaç önlem alındığını belirtti.

Düzenlemeden Önceki Tweetler Görüntülenebilecek

Jack Dorsey, tweet düzenleme özelliği için tweetlerin düzenlenmesi için çok uzun bir süre vermemeyi düşündüklerini, bunun Twitter’ın gerçek zamanlı akışına ters düştüğünü ve bunun yanında, düzenlemeden önceki orijinal tweetin görüntülenmesinin de mümkün olabileceğini söyledi.

Tweet düzenleme özelliğinin yazım hatalarının giderilmesi için kullanılabileceğinin haricinde kötü niyetli kullanılabileceği de göz önünde bulundurulmalıdır çünkü bu özellik, tweetin tamamının değiştirilmesine imkan verdiğinden tweete etkileşim sağlayan binlerce insanın mağdur konumuna düşebileceği unutulmamalıdır.

Binlerce kullanıcısının isteğini geri çevirmemek için çaba sarf eden Twitter, kurunun yanında yaşın da gitmesini engellemek için bu özelliğin kötüye kullanılmayacağından emin oluncaya kadar çalışmalarını son sürat sürdürmeyi planlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir