Kapat

Ekrem İmamoğlu Mazbata Süreci Hakkında Açıklama Yaptı

Anasayfa
Haberler Ekrem İmamoğlu Mazbata Süreci Hakkında Açıklama Yaptı

Tekrarlanan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri sonrasında yeniden Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu, mazbata süreci hakkında açıklama yaptı.

Resmi olmayan sonuçlara göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini kazanan Ekrem İmamoğlu, Maslak’taki ofisinin çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

İmamoğlu, mazbata süreci ile ilgili “Bir sorun yok. Herhalde yazılıyordur. Rutin zamanlamayı bekliyoruz. Muhtemelen yarın olur, diye ümidimiz var” ifadelerini kullandı.

“Heyecanımızı İstanbul’a Katmak İstiyoruz”

Dün neler yaptığı sorulan İmamoğlu, “Epeyce dinlendim, biraz çalıştım. Yazdım, notlarımız toparladım, hazırlık yaptım. Akşam çıktım biraz işlerim vardı. Milletvekillerine teşekkür ettim. Bugün de çalışmalarımıza devam ediyoruz. İnşallah hazırlık yapıyoruz. Sabah kahvaltımızı uzun uzun yaptım. Eşim çocuklarım, annem babam. Uzun uzun konuştuk dertleştik. Şimdi hazırlık yapıyoruz. Heyecanımızı İstanbul’a katmak istiyoruz” dedi.

“Bu Bir Demokrasiyi Tamir Etme Süreciydi.”

İmamoğlu, seçim akşamı evde yaşadıkları ile ilgili, “Açıkça saat 3’e kadar sürdü evde olmamız. Kızım uyumuştu. İki oğlumla sarılabildik. Bu süreci hiçbir yerde hiçbir zaman zafer olarak tanımlamadım. Çünkü toplumun bir kesimine karşı bir zafer vesaire yok. Bu bir demokrasiyi tamir etme süreciydi. Elbette biz seçimi kazandık, ama millet kazansın, istiyorum. Hiç kimse dışında kalmadan 16 milyon kazansın istiyorum. Onu başardığımızı düşünüyorum. İnşallah 16 milyon insanın kazandığını önümüzdeki günlerde ispat edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: DHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir