Kapat

Trivia Crack

Anasayfa
Android Trivia Crack

halılseza1
dasdasaaa
Bugün sizlere Etermax firmasının geliştirdiği 100 milyonun üzerinde indirilme sayısına sahip olan  Trivia Crack oyununu inceleyeceğim.

Online bilgi yarışması olan Trivia Crack oyununda ilk olarak hesap açmamız ya da Facebook hesabımız ile bağlanmamız gerekiyor. Eğer Facebook hesabımız ile bağlanırsak, Facebook hesabımızdaki Trivia Crack oyununu oynayan arkadaşlarımız otomatik olarak oyun içerisinde arkadaşımız olarak ekleniyor. Rakibimiz yanlış cevap verip sıra bize geldiğinde 2 gün süremiz var. Eğer 2 gün içerisinde oynamazsak hükmen mağlup sayılıyoruz. Türkçe dil seçeneğine sahip olması, oyunu oynayan kişilerin de soru fabrikası kısmından soru gönderebilmeleri ve bu sayede karşımıza sürekli aynı soruların çıkmaması, her hafta sıfırlanan skor tablosu ile arkadaşlarımızla rekabet edebilmemiz  oyunu keyifli hale getiriyor. Fakat 3 canımızın olması ve her yarışmaya başlarken 1 canımızın gitmesi eğlenceyi baltalıyor. Reklam videosu izleyerek, oyundaki kartlardan veya arkadaşlarımızdan isteyerek can kazanıyoruz. Sınırsız can ise 269,99 liraya satılıyor. Trivia Crack oyununda, klasik ve meydan okuma olmak üzere 2 farklı mod bulunuyor:

Klasik modu: Bu modda, ister arkadaşımız ile ister rastgele bir kişi ile eşleşiyoruz. Yarışma esnasında sıra bize geldiğinde çarkı çeviriyoruz ve bilim, sanat, tarih, coğrafya, eğlence ve spor kategorilerinden biri geliyor. Bu kategorilerin her biri taç olarak adlandırılıyor. Çarkta bu kategorilerin yanı sıra bir de taç bulunuyor.Çarkı çevirdiğimizde taç denk geldiğinde ya da 3 soruyu üst üste doğru cevap verdiğimizde karşımıza taç ve meydan okuma olmak üzere 2 farklı kısım çıkıyor. Tacı seçersek, 6 farklı kategoriden birini seçip soruyu bildiğimizde o kategorinin tacını elde ediyoruz ve yanlış cevap verene kadar bu işlem devam ediyor. Eğer meydan okumayı seçersek, kendimizin ve rakibimizin birer tacını seçerek 6 sorudan oluşan bir kısım çıkıyor. Rakibimizden daha fazla soruyu doğru cevaplayabilirsek, rakibimizin tacını elde ediyoruz. ve rakip tacını kaybediyor. Bu sebepten dolayı skor 5-1 iken taç seçmek yerine meydan okumayı seçip rakibimizin tacını alıp, skoru 4-2 yapabilmemiz mümkün. Yarışmayı kazanabilmemiz için ise 6 tacı rakipten önce elde etmemiz gerekiyor. Her doğru cevaptan sonra çarkı tekrar çevirmemiz gerekiyor. Eğer yanlış bir cevap verirsek sıra rakibimize geçiyor ve aynı işlemi rakip gerçekleştiriyor.

Meydan oku modu: Bu modda, klasik moddan farklı olarak bir çark çevirme sistemi bulunmuyor. En fazla 10 kişi ile yarışabildiğimiz modda, toplamda 12 soru bulunuyor ve en fazla soruya doğru cevap veren kişi kazanıyor. Ayrıca elinizden geldiği kadar en kısa sürede soruları cevaplamanız gerekiyor. Skor tablosunda aynı doğru cevap olunca sürelere bakılıyor.

Her iki modda da 3 farklı joker bulunuyor:

Bomba jokeri: 6 oyun içi kuruş karşılığında bomba jokerini kullandığımızda, 2 şık eleniyor.

Atla jokeri: 3 oyun içi kuruş karşılığında atla jokerini kullandığımızda, bir sonraki soruya geçebiliyoruz.

Çifte şans Jokeri: 5 oyun içi kuruş karşılığında çifte şans jokerini kullandığımızda, 2 şıkkı işaretleyebiliyoruz.

Trivia Crack oyununda kart sistemi bulunuyor. 282 civarı kart mevcut ve her kartın kendine has özelliği bulunmakta. Örneğin, Hector kartı her gün 1 tane elmas veriyor. Bu kartlara sahip olabilmemiz için Aziz Patrick, Paskalya, Kaprisli, Görkemli ve Meydan okuyucu olmak üzere 5 farklı makine bulunuyor. Bu makinelerin her biri farklı miktarlarda elmaslar karşılığında bize bir kart veriyor. Toplamda 3 tane kartın özelliğinden faydalanabiliyoruz ve istediğimiz kartı değiştirebiliyoruz.

Genel olarak bilgi yarışmalarını seviyorsanız ve hala Trivia Crack oyununu denemediyseniz, mutlaka denemenizi öneririm.
oyunnou

 • Oynanış: 8/10
 • Grafik: 7/10
 • Ses: 6/10
 • Eğlence: 9/10
 • Genel: 7,5/10
  ddddddddd


  sadasdasdasdasdasd


  sadasd
  ANDROID uygulama mağazasında ücretsiz sunulan oyuna buradan ulaşabilirsiniz.
  IOS uygulama mağazasında ücretsiz sunulan oyuna buradan ulaşabilirsiniz.

“Trivia Crack” üzerine 21 yorum

 1. 02222275724 says:
 2. emine says:
  • avatar admin says:
 3. Mathilda says:
 4. Deniz says:
   • Deniz says:
 5. Evrim says:
 6. Trivia Delisi says:
 7. Murat says:
 8. Azad says:
 9. Günay bahadır says:
 10. Kullanici says:
 11. Betul okuyucu says:
 12. Ali yiğit can (Tricia crack kullanıcısı) says:
 13. Admin says:
 14. Gulsen Kocyigit says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir