Kapat

Aa Tarzı Sinir Bozucu Oyun: Paint Hit

Anasayfa
Android Aa Tarzı Sinir Bozucu Oyun: Paint Hit

Paint Hit, gerek temel kuralları bakımından gerekse işleyişi bakımından “Aa” isimli oyuna benzemektedir. İlk bakışta bunu anlayabiliyoruz. “Aa” isimli oyunda da temel kural: Ortada bir top dönüyor ve bu topa tabirimizle mızrak saplıyoruz. Bu mızrakların arasında boşluk olmak zorunda. Birbirine değdiği takdirde yanıyoruz ve o evlat olsa sevilmez ekranla karşı karşıya kalıyoruz: “Game Over.”

Bu oyunda da her şey hemen hemen aynı. İlk başta “Müdür, amaç ne?” diyerek ekrana bakıyoruz. Bir iki boya topu sallıyoruz. Boyanın üzerine boya geldiğinde boyanın üzerine boya atmanın yanmamıza sebep olduğunu anlıyoruz. Ama üzülmemize gerek yok; çünkü “continue” butonuna basarak reklam izleme karşılığında kaldığımız yerden devam edebilmekteyiz. O kadar seviye atlıyoruz. Bir hata ile o kadar emek boşa mı gidecek? Emeklerimizin ziyan olmaması için reklam izlemeyi yeğleyebiliriz.

Bazı bölümler üç kat olurken bazı bölümler beş kat oluyor. Seviye atladıkça daha çok kat boyamanız gerekiyor ve halka daha da hızlı dönmeye başlıyor. Hatta bazı bölümlerde bir yer haricinde her yer boyalı geliyor. O yere boya topu atmak zorundayız. Oyunda, halkaya boya topu attığımız takdirde gem (taş) birikiyor ve bu gemler ile farklı renk kartları satın alabiliyoruz: mordan maviye, pembeden turkuaza…

Her yer boyandığında, halka çok hızlı döndüğünde oldukça risktesiniz ve alnınızdan akan terler sizi tedirgin ediyor. Bu durumda hiç risk almaya, tedirgin olmaya gerek yok. Oyunun hemen sağ alt kısmında olan buton ise yavaşlatmaya yarıyor. Sizin için gönüllü iyilik meleği sayılabilir. Ama dikkat edin. Hakkınız sayılı ve kaç tane hakkınız olduğu hemen altında yazıyor. Sürekli kullanabileceğiniz bir şey değildir. Ama hakkınız olduğu sürece kullanmak tamamen sizin elinizde.

Sol alt köşede atacağınız top sayısı görünmektedir. İlk seviyelerde bütün halkayı boyamak zorunda değiliz. Ama ilerleyen seviyelerde atacağımız boya topu çoğalacak ve neredeyse tamamını boyamak zorunda kalacağız. İlk başta anlattığım, yandığınızda tekrar yandığınız yerden başlamanız için fırsat olan “continue” butonu, reklam karşılığında kaldığınız yerden başlamanızı sağlıyor. Bunu yaklaşık 3-5 defa denedim, her seferinde kaldığım yerden başladım.

Oyun, zaman geçirmek için lüks olmasa da orta seviyelerde bir oyun. Sürekli oynandığında sıkabilir. Ama boş zamanlarınızda zaman geçirmeniz için ideal bir oyun. Sesi rahatsız edici değil. Sıradan, kafa ütülemeyen bir müziğe sahip. Ama tabii ki bu müzikten nefret eden insanlar da olabilir. Onlar için de ana menüde ayarlardan kapatma seçeneği konulmuş. Aynı zamanda boya topunu attığımızda çıkan sesi de kapatabiliyoruz.

  • Oynanış: 9/10
  • Ses: 8/10
  • Grafik: 7/10
  • Eğlence: 7/10
  • Genel: 7,75/10

ANDROID uygulama mağazasında ücretsiz olarak sunulan oyuna buradan ulaşabilirsiniz.
IOS uygulama mağazasında ücretsiz olarak sunulan oyuna buradan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir