Kapat

Modern Combat 5: Blackout

Anasayfa
Android Modern Combat 5: Blackout

halılseza1
dasdasaaa
Bugün sizlere mobil platformların adeta Call Of Duty’si olan Modern Combat 5: Blackout oyununu inceleyeceğim.

Akıllı telefonlarda hepimizin bildiği gibi FPS oyunları oynamak bir hayli zor. Gameloft buna bir çözüm olarak otomatik aim özelliğini eklemiş. Silah ile nişan aldığımızda direk adama nişan alıyor bize de sadece tetiğe basmak kalıyor. Düşmanları kafalarından vurduğumuzda +50 deneyim puanı kazanıyoruz. Buradan da anlaşılacağı üzere oyunda seviye ve rütbe sistemi var. Peki bu ne işe yarıyor derseniz, teçhizatımızı geliştirmemize yarıyor.  Oyunda hikaye modu ve çokluoyuncu modu yer alıyor.  Çoklu oyuncu moduna giriş yaptığımızda pc ve konsollarda alışık olduğumuz herkese açık, bayrağı ele geçir, bölge kontrolü, takım savaşı, birlik savaşı ve VIP bulunmakta. Gelin şimdi bu modlardan bahsedelim ;

Herkese açık modunda : Tüm hedefleri alt etmek zorundayız. Score  limitine ilk ulaşan oyuncu oyunu kazanıyor.
Bayrağı ele geçir modunda : Puan kazanmak için düşman bayrağını alıp üssümüze getirmemiz gerekiyor.  Score limitine ilk ulaşan oyuncu oyunu kazanıyor.
Bölge kontrolü modunda : Puan kazanmak için haritadaki bayrakları elimizde tutmamız gerekiyor. 100 puana ulaşan ilk takım oyunu kazanıyor.
Takım savaşı modunda : İki takımdan oluşmakta ve karşı takımın üyelerini alt etmemiz gerekiyor. Score limitine ulaşan ilk takım oyunu kazanıyor.
Birlik savaşı modunda : Bir birliğe katılıp rakip bir birlik ile savaşıyoruz. Bu modda, arkadaşlarımızın oluşturduğu birliklere katılabiliyor ya da kendi birliğimizi oluşturup insanları oynamak için davet edebiliyoruz. (Yani, Klan savaşı mantığında)

Hikaye modundan bahsedecek olursak, serinin son oyununda bir silah şirketinin CEO’sunu yakalamaya çalışıyoruz.  Hikaye modu, 6 ana bölümden oluşmakta. Bu 6 ana bölüm kendi aralarında çeşitli hikaye görevlerinden oluşuyor.  Bir sonraki bölüme geçebilmemiz için belirli kriterler var. Örneğin, 3. Bölüme geçebilmemiz için bizden 24 yıldız, 7. Seviyeye ulaşma ve çoklu oyuncu modunda 3 maç bitirmemiz gerekiyor. Modern Combat 5 : Blackout’ta Battlefield serisinden aşina olduğumuz assault, heavy, recon, sniper ve medic gibi çeşitli sınıflar bulunmakta. İlk etapta ücretli iken ücretsiz yapıp oyunun içerisine free to play öğeleri eklemeleri insanı oyundan soğutuyor açıkçası. Her göreve başladığımızda 3 enerjimizi kaybetmemiz can sıkıcı bir hal almakta. Bu enerji olayı free to play oyunlarda sık rastladığımız bir durum.  Şunuda belirtmek gerekiyor,  internet bağlantısı olmadan oyuna giriş yapamıyoruz.

Genel olarak Modern Combat 5: Blackout oyunu grafikleri, patlama efektleri, görev esnasında slow motion özelliği, sesleri, Türkçe alt yazı desteği, çoklu oyuncu modu ile çok başarılı bir oyun olmuş. Mutlaka denemeniz gereken bir oyunla daha karşı karşıyayız. Bir sonraki incelemede görüşmek üzere…
oyunnou

 • Oynanış : 8/10
 • Ses : 8/10
 • Grafik : 9/10
 • Eğlence : 6/10
 • Genel : 7,7/10
  ddddddddd


  sadasdasdasdasdasd

  sadasd
  ANDROID uygulama mağazasında ücretsiz sunulan 833 MB’lık oyuna buradan ulaşabilirsiniz
  IOS uygulama mağazasında ücretsiz sunulan 833 MB’lık oyuna buradan ulaşabilirsiniz
  WPHONE uygulama mağazasında ücretsiz sunulan 769 MB’lık oyuna buradan ulaşabilirsiniz.

“Modern Combat 5: Blackout” üzerine 5 yorum

 1. Knn says:
  • Gopeh Balıgı says:
   • nesrullah says:
 2. Modern Combat 5 says:
 3. Umut says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir