Kapat

Jöle Dolu Bir Dünya: Happy Jelly İncelemesi

Anasayfa
Android Jöle Dolu Bir Dünya: Happy Jelly İncelemesi

Mobil platformların vazgeçilmez eşleştirme oyunlarının arasına yeni bir üye daha eklendi: Happy Jelly

Özellikle Candy Crush oyunundan sonra eşleştirme oyunları mobil platformlarda büyük bir patlama yapmıştı. Candy Crush, bir zamanlar mobil platformlarda ve Facebook’ta fırtınalar estirmişti. Candy Crush, belli bir popülariteye ulaşınca oyun yapımcılarının da ilgisini çekmeyi başarmıştı. Her geçen gün hızla artan ve oyuncuların gözünde büyük yere sahip eşleştirme oyunlarının arasına yeni bir üye daha eklendi.

Moralabs firması, bu kez oyuncuları jöle dolu bir dünyaya davet ediyor.

Birbirinden farklı yüzlerce bölüme sahip olan Happy Jelly oyununda aynı renkteki jöleleri patlatarak bölümleri geçmeye çalışıyoruz. Aynı renkteki jöleleri dokunarak patlatabildiğimiz oyunun bazı bölümlerinde zamana karşı yarış içindeyken, bazı bölümlerde ise sınırlı hamle sayısıyla bölümleri geçmeye çalışıyoruz. Bu yüzden elimizi çalıştırdığımız kadar aklımızı da çalıştırmamız gerekiyor, yani bölümleri geçmek için akıllı hamleler yapmalıyız. Hamle sayısı bittiğinde ister reklam videosu izleyerek, ister oyun içi 100 altın karşılığında 5 hamle hakkına daha sahip oluyoruz.

Her eşleştirme oyununda olduğu gibi, Happy Jelly’de de yardımımıza koşan çeşitli güçlendiriciler yer alıyor. Aynı anda patlattığımız jöle sayısına göre ya da oyun içi altın karşılığında yatay bomba, dikey bomba ve dinamit gibi güçlendiricilere sahip olabiliyoruz. Hamle sayımız kısıtlı olduğundan dolayı güçlendiricilerin oldukça büyük bir öneme sahip olduğunun altını çizmeliyiz.

Oyunda beş adet can bulunuyor. Canlarımız bittiğinde her can için belli bir süre beklememiz gerekiyor. Ayrıca oyun içi 100 altın karşılığında bütün canları tazeleyebiliyoruz. Şeker gibi sevimli grafiklere sahip olan Happy Jelly’nin müzikleriyse oldukça iyi diyebiliriz. Oyun dünyasının benimsenen kuralı, yeni bölümün bir önceki bölümden daha zor olması, bu oyunda da benimsenmiş bir kural olarak karşımıza çıkıyor.

Genel olarak, eşleştirme oyunlarını seviyorsanız, sevimli grafiklere sahip olan yerli yapım Happy Jelly isimli oyunu mutlaka denemelisiniz.

  • Oynanış: 8/10
  • Ses: 7/10
  • Grafik: 7/10
  • Eğlence: 8/10
  • Genel: 7,5/10

ANDROID uygulama mağazasında ücretsiz olarak sunulan oyuna buradan ulaşabilirsiniz.
IOS uygulama mağazasında ücretsiz olarak sunulan oyuna buradan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir