Kapat

Into the Dead 2

Anasayfa
Android Into the Dead 2

Gerilim Hala Yakanızda!

Bildiğiniz üzere bu serinin ilk oyununu beraber incelemiştik. İlk oyundan bu yana epey bir zaman geçmiş olmasına rağmen serinin devamı geldi. Hem de gerilim ilacımız olmaya geldi. Serinin birinci oyununda gerek verdiği karamsarlık, gerek verdiği bir zombiye yem olması korkusu beğenimizi toplamaya yetmiş ve artmıştı. Birinci oyunun grafikleri de eskiye dönük olduğu için artık bizi – oyunlarda grafikleri ön planda tutanları – pek kesmiyordu. Bu kalan artıklar ile artık yetinemeyen bizler, sizler için ikinci oyunun da incelemesini yaptık.

İlk oyunda olduğu gibi amacımız ateş etmek ve ölmeden ilerlemek. Bize bir süre veriliyor, bu süre içerisinde bize verdiği görevleri tamamlayarak oraya ulaşmamız gerekiyor. Koşarken hem görevleri yapmaya çalışmamız hem de yerdeki içi silah dolu kutuları toplamaya çalışmamız gerekiyor. Bir kutu gördüğünüz zaman direkt ona koşmaya çalışın. Eğer zamanında üzerinden geçemezseniz içindekiler de israf olacaktır. Bölüm boyunca idareli kullanmayı en ön plana almamız gerekiyor. Aksi takdirde koşarken karşınıza birden zombi fırlayabilir ve bu zombiye yem olmak zorunda kalabilirsiniz. Denenmiştir ve hiç de tavsiye edilmez. Bölümün sonuna kadar sağ kalmayı başarabildiysek belirli yere ulaştığımız zaman bölümü tamamlamış oluyoruz.

Bölüm sonunda kazanmış olduğumuz altınlar ile mağazaya girebilir ve gümüş, altın ve kurtarılma gibi seçeneklerde ihtiyacımız olanı satın alabiliriz.  Örnek olarak karşınıza sayıca epey fazla zombi çıktı, bu zombileri kurtarılma bölümünden satın almış olduğunuz el bombası ile uçurabilirsiniz. Elinizi kirletmeye dahi gerek kalmadan kalabalıktan kurtulmuş olursunuz.

Eğer bu tarz oyunları seviyorsanız, Into The Dead 2 oyununu da tavsiye ediyoruz. Oyun ciddi anlamda ilerleme kaydetmiş görünüyor. Birinci oyunuyla özelliklerini kıyasladığımızda pek bir numarası kalmıyor. Ancak grafik bakımından ciddi anlamda yenilikçi bir oyun olmuş.

  • Oynanış: 8/10
  • Ses: 9/10
  • Grafik: 8/10
  • Eğlence: 9/10
  • Genel: 8,5/10

ANDROID uygulama mağazasında ücretsiz olarak sunulan oyuna buradan ulaşabilirsiniz.
IOS uygulama mağazasında ücretsiz olarak sunulan oyuna buradan ulaşabilirsiniz.

“Into the Dead 2” üzerine 1 yorum

  1. Eyüp says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir