Kapat

Twitter Kullanıcılarının Gözdesi Beğeni Özelliği Kaldırılıyor

Anasayfa
Teknoloji Twitter Kullanıcılarının Gözdesi Beğeni Özelliği Kaldırılıyor

Twitter, mikro blog platformu Twitter’da kullanıcılar tarafından benimsenerek kullanılmaya devam eden “beğeni özelliği”nin kaldırılacağını açıkladı.

Kullanıcılar, beğeni özelliği sayesinde beğendikleri tweetleri ileride tekrar görmek için arşivine ekleyebiliyorlardı. Son zamanlarda gelen bir güncelleme ile “yeniden tweetleme” özelliğinde olduğu gibi, kullanıcıların beğendikleri tweetler, kullanıcıyı takip eden kişilerin önüne çıkıyordu. Buradan yola çıkan Twitter kullanıcıları da beğeni özelliğini popülerliğe ulaşmak için kullanmaya başlamıştı.

Beğeni özelliği gidiyor, yer imleri özelliği geliyor!

Telegraph’ın haberine göre Twitter CEO’su Jack Dorsey, geçtiğimiz haftalarda kalp emojisindeki bu butonundan çok hoşnut olmadığını ve şirketin yakında bu özelliği kaldıracağını belirtti. Dorsey, yaptığı bu açıklamayla, fenomenliğe koşan Twitter kullanıcılarının elini kolunu bağladı.

Beğeni butonu yerine, 2018’in başlarında tanıtılan yer imleri özelliği getirilecek ve bu özellik sayesinde kullanıcıların istedikleri tweetler kaydedilebilecek. Beğeni özelliğinin ne zaman gideceği, yer imleri özelliğinin ne zaman geleceği ise şu an için belli değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir