Kapat

Instagram’ın 2018 Yılındaki Enleri Belli Oldu

Anasayfa
Teknoloji Instagram’ın 2018 Yılındaki Enleri Belli Oldu
Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biri olan Instagram’ın 2018 yılındaki enleri belli oldu.

Instagram, 2018 yılı içerisinde gelen yeni özellikler ile birlikte sadece bir sosyal medya platformu olmaktan çıkarak popüler kültürün oluşmasında, aktarılmasında önemli hale gelmiştir.

Haziran ayında  1milyar aktif kullanıcı sayısına ulaşan Instagram, 2018 enlerini kullanıcılarıyla paylaştı. Listede en çok beğeni alan paylaşımlar, en çok takipçisi olan hesaplar, en popular hashtagler gibi bir çok kategori bulunuyor.

En Popüler Gönderi:

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

stormi webster 👼🏽

Kylie (@kyliejenner)’in paylaştığı bir gönderi ()

Kylie Jenner’ın kızı Stormi’nin fotoğrafı, Jenner’ın en çok beğeni alan fotoğrafı oldu. Kylie Jenner’ın kızı Stormi’nin elini tuttuğu fotoğraf, 18 milyonun üzerinde beğeni alarak Instagram tarihinin en çok beğeni alan gönderisi olmayı başardı.

En Popüler Hesap:

Cristiano Ronaldo, 2016 ve 2017 yıllarında en çok takip edilen Selena Gomez’i geride bırakarak 147 milyon takipçi ile Instagram’da en çok takip edilen kişi oldu.

En Popüler Etiketler:

Instagram, Facebook ve Twitter gibi sosyal medya platformlarında daha çok beğeni almak için gönderilere etiketler eklenmektedir. 2018 yılında Instagram kullanıcıları tarafından en çok kullanılan etiketler ise #love, #instagood ve #photooftheday oldu.

En Popüler Markalar:

2018 yılında kullanıcıların en fazla ilgi gösterdiği markalar Nike, Victoria’s Secret ve National Geographic oldu. 2018 yılında en çok büyüyen marka ise 95 milyon takipçi sayısı ile National Geographic oldu.

En Popüler Marka Etiketi:

Geçtiğimiz yıl bir fotoğraf paylaşım uygulamasının etiketi olan #VSCO, 2018 yılında yerini yine aynı markanın etiketi olan #VSCOcam’a bıraktı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

DAHA FAZLA GÖSTER