Kapat

Facebook AI, Kapalı Gözleri Açacak

Anasayfa
Teknoloji Facebook AI, Kapalı Gözleri Açacak
Facebook AI sayesinde, fotoğraflarda kapalı çıkan gözler tarihe karışıyor! Facebook AI teknolojisi, fotoğraflarda kapalı çıkan gözleri açacak bir algoritma üzerinde çalışıyor.

Facebook AI, kapalı çıkan gözün yerine kapalı çıkan gözle neredeyse aynı bir gözü veritabanında tarıyor ve en yakın olanı bulup değiştiriyor. Kapalı çıkan gözler yüzünden fotoğraf silme derdi bu teknoloji ile tarihe geçecek gibi görünüyor.

Veritabanının küçümsenmeyecek insan fotoğrafına sahip olduğunu vurgulamak gereksiz olur. Facebook’un yapay zekası olan yüz tanıma sistemi, bu özelliğin gelmesini imkansızlıktan uzaklaştırıyor. Fotoğraflarda kapalı çıkan gözler için her gün veri çekmeye devam edilecek.

Facebook’un yeni özelliği, komik bir görselden daha çok tatmin edici bir görsel ile kullanıcılarının karşısına çıkacak. Şimdilik bir şey söylemek için erken. Bu yeni teknolojiden, Facebook’un kullanıcılara sunduğu çok az örnek var. Birebir aynı gözler elde edilmese de her şeyden önce “benzer” bir gözün olduğu sonuç verecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

DAHA FAZLA GÖSTER