Kapat

Planet of Heroes

Anasayfa
Android Planet of Heroes

Bugün sizlere My.com tarafından geliştirilen Planet of Heroes isimli oyunu inceleyeceğim.

Multiplayer Online Battle Arena (MOBA) türü ilk olarak Starcraft isimli oyunun Aeon of Strike haritasında görülmüştür. Daha sonra olumlu geri dönüşler sonucunda tamamen Starcraft’tan bağımsız MOBA türünün ilk oyunu olan Future Cop: LAPD çıkışını gerçekleştirmiştir. MOBA türünün geniş kitlelere ulaşmasını ise  Warcraft 3 oyununun Defense of the Ancients (DOTA) haritası sağlamıştır.

Mobil cihazlarınızda oynayabileceğiniz Multiplayer Online Battle Arena (MOBA) türündeki Planet of Heroes oyunundaki amacımız diğer moba türündeki oyunlarda da olduğu gibi rakibimizin üssünü yıkmaya çalışmak.

Oyuna giriş yaptığımızda ilk olarak bir eğitim modu ile karşılaşıyoruz.  Eğitim modunda oynanış dinamiklerini öğrendikten sonra artık gerçek maçlara hazır oluyoruz.

Ekranın sol kısmında kahramanımızı yönlendirebileceğimiz bir buton konumlandırılırken sağ kısmında ise yetenek ve düz vuruş butonları konumlandırılmış.

Oyunda, 11 adet kahraman ve her kahramanın kendine has yetenekleri bulunuyor. Maçlar 3 vs 3 şeklinde bir koridor üzerinden gerçekleşiyor ve her maç bitiminde çeşitli ödüllere sahip oluyoruz. Sahip olduğumuz bu ödüller ile kilitli olan kahramanların kilidini açabiliyoruz. Ayrıca yeni kostüm alarak kahramanımızın görünümünü değiştirebiliyor, yeni rünler alarak kahramanımızı güçlendirebiliyoruz. Rünler, 6 seviyeden oluşuyor. 1. seviyedeki bütün rünleri satın almadan 2. seviyeye geçemiyorsunuz. Rünlerin haricinde ekipman kısmından istenilen nesneleri topladığımızda yükseltme işlemini yaparak kahramanımızın güç, sağlık, zırh, saldırı hasarı ve zırh delme gibi özelliklerini geliştirebiliyoruz.

Ormanda Beast, Shamans, Golem ve Archon olmak üzere 4 farklı yaratık bulunuyor.  Beast isimli yaratığı kestiğimizde ek hasara, Shamans isimli yaratığı kestiğimizde can yenilenmesine, Golem isimli yaratığı kestiğimizde ek savunmaya sahip oluyoruz. Archon isimli yaratığı 1. ve 2. kez kestiğimizde takımımız, 60 saniye boyunca +2% can yenilenmesine, +33% hızlı minyon ve +33% minyon zırhına sahip oluyor. Archon isimli yaratığı 3. kez kestiğimizde ise takımımız bu etkilere kalıcı olarak sahip oluyor. Ayrıca Beast 60 saniyede bir, Shamans 30 saniyede bir, Golem 60 saniyede bir ve Archon 120 saniyede bir tekrar doğuyor.

Planet of Heroes isimli oyunda, günlük görevler mevcut. Günlük görevleri ve ilk 5 pvp maçını tamamlayarak çeşitli ödüllere sahip oluyoruz.

4. seviyeye ulaştığımızda görevler modunun kilidi açılıyor.  Görevler modunda, seçtiğimiz 3 kahraman ile görevleri tamamlıyoruz. Görev esnasında yönettiğimiz kahraman öldüğünde diğer 2 kahramandan birini seçerek yolumuza devam ediyoruz. Ölen kahraman ise belli bir süre sonra yeniden canlanıyor. Görevi başarıyla tamamladığımızda çeşitli ödüllere sahip oluyoruz.

Genel olarak MOBA türündeki oyunları seviyorsanız, Planet of Heroes isimli oyuna bir şans verebilirsiniz.

  • Oynanış: 7/10
  • Ses: 8/10
  • Grafik: 7/10
  • Eğlence: 6/10
  • Genel: 7/10


ANDROID uygulama mağazasında ücretsiz olarak sunulan oyuna buradan ulaşabilirsiniz.
IOS uygulama mağazasında ücretsiz olarak sunulan oyuna buradan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir