Kapat

Blocky Highway

Anasayfa
Android Blocky Highway

 

Bugün sizlere Dogbyte Games tarafından geliştirilen Blocky Highway isimli oyunu inceleyeceğim.

Oyundaki amacımız, kat edebildiğimiz kadar yol kat ederek en fazla puana sahip olmak.

Traffic Racer’a benzeyen yapısıyla dikkat çeken oyunda, araçlara makas atarak daha fazla puan elde edebiliyoruz. Bir araca çarptığımızda ise oyun sona eriyor.

Blocky Highway isimli oyunda, Touch, tilt+touch ve customize olmak üzere 3 adet kontrol seçeneği mevcut.

 Touch seçeneğinde, ekranın sol kısmına korna, sol ve sağ ok butonları konumlandırılırken sağ kısmına ise gaz ve fren butonları konumlandırılmış. Sol ve sağ ok butonları ile aracımızı yönlendirirken gaz ve fren butonları ile aracımızın hızını ayarlayabiliyoruz.

Tilt+touch seçeneğinde, hareket sensörleri sayesinde akıllı telefonumuzu sağ ve sola çevirerek aracımızı kontrol edebiliyoruz. Ekranın sol kısmına korna ve fren butonları konumlandırılırken sağ kısmına ise gaz butonu konumlandırılmış.

Customize seçeneğinde, ekranda bulunan korna, fren ve gaz butonlarını istediğimiz yerde konumlandırabiliyoruz. Örneğin, normalde ekranın sol kısmında bulunan freni, ekranın sağ kısmına alabiliyoruz.

Blocky Highway isimli oyunda,  Countryside, Nevada ve Snowy olmak üzere 3 adet bölüm mevcut. Nevada ve Snowy bölümlerini 500 oyun içi altın karşılığında kilitlerini açabiliyoruz.

Küp tabanlı oyunda, 45 adet araç bulunuyor. Gerçek para karşılığında istediğimiz aracı satın alabiliyoruz. Ayrıca, 100 oyun içi altın karşılığında 3 kutudan birini seçerek rastgele bir araca sahip olabiliyoruz.

Oyunda, tek şerit, çift şerit ve serbest sürüş olmak üzere 3 adet mod bulunuyor. Serbest sürüş moduna sonsuz mod diyebiliriz. Zira serbest sürüş modundan çıkmadığınız sürece oyun sona ermiyor.

Genel olarak bu tarz oyunları seviyorsanız Blocky Highway isimli oyuna bir şans verebilirsiniz.

  • Oynanış: 8/10
  • Ses: 5/10
  • Grafik: 7/10
  • Eğlence: 7/10
  • Genel: 6,75/10

ANDROID uygulama mağazasında ücretsiz olarak sunulan oyuna buradan ulaşabilirsiniz.
IOS uygulama mağazasında ücretsiz olarak sunulan oyuna buradan ulaşabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir